Klubo istorija: “Atlošti” 24 taškai

Siūlome paskaityti vienų įsimintiniausių KK Snaiperiai klubo varžybų aprašymą, kuomet (2009-2010 sezone) mūsų komandai pavyko “atlošti” net 24 taškų deficitą ir išplėšti pergalę.

Sekmadienio popietę savo sąntykius KKL “C lygos” aštuntfinalyje aiškinosi “KK Snaiperiai” ir “SK Dainava”. Į rungtynes susirinkę žiūrovai išvydo tikrą krepšinio spektaklį, kuris būtų galėjęs papuošti net finalą. Trečiojo kėlinio pabaigoje pakiliai rungtyniavusi “SK Dainava” dar turėjo 23 taškų persvarą (53:76) ir atrodė, jog svečiai gali jau po pirmųjų rungtynių užsitikrinti vietą ketvirtfinalyje. Tačiau jaunieji “KK Snaiperių” krepšininkai parodė charakterį ir kovojo iki pabaigos. Jie ne tik sugebėjo ištirbdyti varžovų turėtą pranašumą, bet ir iškovoti pergalę rezultatu 101:99.

Rungtynių pradžia sėkmingiau susiklostė “SK Dainavos” komandai. Jie po Kęstučio Žarnausko dvitaškio ir dviejų Andriaus Lapinsko tritaškių išsiveržė į priekį (2:8). Tačiau asmeninį tritaškių “šou” surengęs Lukas Žukauskas, po dviejų nesėkmingų bandymų vėliau pataikė tris kartus iš eilės, o jo komandos draugas Jaunius Sarapas pridėjo dvitaškį ir rezultatas tapo lygus (13:13). Svečiai, daugiausiai Andriaus Lapinsko pastangų dėka, dar kartą spurtavo 3:8 bei susigrąžino sau turėtą persvarą (16:21). Tuo tarpu Lukas Žukauskas ir toliau smaginosi. Žaidėjas kėliniui baigiantis pataikė dar du tritaškius, o svečiai atsakė Martyno Genio ir Kęstučio Žarnausko dvitaškiais (22:25).

Antrojo kėlinio pradžioje Andrius Lapinskas ir Jaunius Sarapas apsikeitė taikliais dvitaškiais. Kęstutis Žarnauskas realizavo vieną baudos metimą iš dviejų, o Tomas Daujotas atsakė dviem taškais su varžovo pražanga (27:28). Tačiau tada svečiai “įsisiautėjo”. Puikiai gindamiesi, jie nemažino apsukų ir puolime. Daugiausiai Kęstučio Žarnausko ir Martyno Genio pastangų dėka “SK Dainava” laimėjo atkarpą 0:10 ir atitrūko nuo savo varžovų (27:38). “KK Snaiperiai” ir toliau sunkiai rasdavo spragų varžovų gynyboje, o po Domo Stankaičio tolimo šūvio svečiai susikrovė sau 13 taškų pranašumą (30:43). Trumpam šeimininkams buvo pavykę išlyginti žaidimo ritmą, tačiau tai tęsėsi neilgai. Kėlinio pabaigoje svečiai laimėjo dar vieną atkarpą rezultatu 3:11, bei prieš ilgąją pertrauką susikrovė sau solidžią 19 taškų persvarą (37:56).

Trečiąjį ketvirtį šeimininkai pradėjo Justo Butėno dvitaškiu, į kuriį “SK Dainava” atsakė atkarpa 2:7 bei padidino savo persvarą iki 22 taškų (41:63). Lukas Žukauskas pelnė du taškus su varžovo pražanga, o svečių gretose Justinas Virbickas pataikė iš toli bei Andrius Lapinskas pridėjo dvitaškį (44:68). Šeimininkai sugebėjo laimėti atkarpą 6:2 bei sumažino savo deficitą iki 20 taškų (50:70). Kėliniui artėjant į pabaigą “SK Dainava” dar buvo priekyje solidžia persvara (53:76). Tačiau ketvirčio pabaigoje “KK Snaiperių” ekipoje prasidėjo “tritaškių lietus”. Du kartus iš toli pataikė Jaunius Sarapas, o vieną tolimą šūvį pridėjo Lukas Žukauskas. Svečiai savo ruožtu atsakė Domo Stankaičio dvitaškiu (62:78).

Prieš lemiamą ketvirtį atrodė, kad šiose rungtynėse liko vienintelė intriga – ar “SK Dainava” sugebės laimėti rungtynes 20-ies taškų skirtumu ir iš karto patekti į ketvirtfinalį ar ne? Kėlinuką taikliu dvitaškiu vėl pradėjo Domas Stankaitis didindamas savo komandos pranašumą iki 18 taškų (62:80). “KK Snaiperių” gretose Lukas Žukauskas pelnė 6 taškus iš eilės, o Jaunius Sarapas pridėjo 2 ir rezultatas tapo (70:80). Tačiau svečiai greitai atsakė Justino Virbicko ir Martyno Genio dvitaškiais (70:84). Skirtumas ir toliau laikėsi panašus (75:88). Tačiau tada “KK Snaiperių” jaunimas varžovus pasiuntė į “nokdauną” laimėdami atkarpą 13:0 bei išlygindami rezultatą (88:88). Rungtynėse netikėtai atgimė intriga. Andrius Lapinskas ir Lukas Žukauskas apsikeitė tolimai šūviais (91:91). Justinas Virbickas dar kartą išvedė svečius į priekį (91:93). Tačiau tada, nesustabdomas šeimininkų “kalašnikovas” Lukas Žukauskas smeigė dar vieną tritaškį (jau 11-ą) į varžovų krepšį, Jaunius Sarapas įmetė vieną baudą iš dviejų, o Justas Butėnas pridėjo du taškus (97:93). Martynas Genys taikliu dvitaškiu sušvelnino skirtumą (97:95). Jaunius Sarapas vėl padidino savo komandos persvarą (99:95). Vis tik, svečiai sugebėjo išlyginti rezultatą. Andrius Lapinskas pelnė du taškus, o Kęstutis Žarnauskas realizavo abi mestas baudas (99:99). Tačiau paskutinėmis kėlinio sekundėmis “KK Snaiperių” ekipos lyderis Lukas Žukauskas surengė sėkmingą reidą į varžovų baudos aikštelę, pelnė du taškus, bei išplėšė savo komandai sunkią pergalę (101:99). Tačiau šių varžovų dvikova šiomis rungtynėmis nesibaigė. Dabar aštuntfinalio runktynės keliasi į “SK Dainavos” aikštę, kur ir paaiškės kelialapio į ketfirtfinalį savininkas.

Po rungtynių kalbintas “KK Snaiperiai” treneris Laisvydas Gudaitis sakė: “Visų rungtynių metu žaidėjus skatinau nepasinerti į chaotišką žaidimą, nors ir atsilikinėjome dideliu taškų skirtumu. Sakiau, kad reikia žaisti greitai, bet tvarkingai, be chaoso. Ir žaidėjai tikrai kovojo iki pat pabaigos. Ko gero išvarginome ir varžovus, kurie gynyboje nebebuvo tokie aktyvūs kaip rungtynių pradžioje. Tas greitas žaidimas mums ir padėjo. Nuotaikos rungtynių metu pasikeitė šimtu aštuoniasdešimčia laipsnių. Galvojome, kad tik nepralaimėti dvidešimčia taškų, bet gavosi taip, kad laimėjome. Aišku sunku kažką pasakyti prieš ateinančias varžybas, nes manau laukia tokia pat atkakli kova”.

“SK Dainavos” strategas Justinas Virbickas po susitikimo kalbėjo: “Nebuvo keleto žaidėjų ir papraščiausiai pavargome. Be to varžovai pataikė fantastinius metimus. Taip pat teisėjų darbą vertinu labai blogai, be to gavome keletą techninių pražangų. Jeigu kitose rungtynėse susirinksime visi žaidėjai manau laimėsime, tik reikės žaisti taip, kaip žaidėmė pirmoje rungtynių pusėje”.

“KK Snaiperius” į pergalę vedė: Lukas Žukauskas 43 taškai (5 atk. kam, 6 perimti kam), Jaunius Sarapas 26 taškai (7 rez. perd), Tomas Daujotas 14 taškų.

“SK Dainavos” ekipoje išsiskyrė: Andrius Lapinskas 31 taškas (5 atk. kam, 5 rez. perd), Kęstutis Žarnauskas 19 taškų (10 atk. kam), Martynas Genys 18 taškų (13 atk. kam).

Įvertink!

5 žvaigždučių vertinimas yra jums iš kairės pusės, o 1 žvaigždutės vertinimas - dešinėje.

Vidurkis: 0 / 5. Vertinimų skaičius: 0

Dar nėra vertinimų

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *