KK Snaiperiai pergalę iškovojo po dviejų pratęsimų

KK Snaiperiai komanda Pavasario taurės 2012 varžybose prieš Pieno Žvaigždės – Miau komandą pergalę iškovojo tik po dviejų pratęsimų rezultatu 71:70.

Likus 11 sekundžių iki antro pratęsimo pabaigos mūsų komanda atsilikinėjo 2 taškais. Komandos kapitonas, Osvaldas Sarpalius persivaręs aikštelę atakavo iš trijų taškų zonos, tačiau jo metimas buvo netaiklus, bet bendrom pastangom mūsų komandai pavyko atkovoti kamuolį ir paskutinę sekundę Tomo Jančausko nuo tritaškio zonos išmestas kamuolys pasiekė tikslą ir KK Snaiperiai šventė pergalę.

KKL lyga plačiau apie varžybas:


Sekmadienį balandžio 22 dieną, Santaros gimnazijos sporto salėje įvyko “Švyturio” – Kauno krepšinio lygos “Sportturo” 2012 pavasario taurės rungtynės tarp vietos KK “Snaiperiai” ir svečiai “Pieno žvaigždės – Miau” ekipų. Pirmame kėlinuke svečiai žaidė visiškai nevykusį krepšinį, kuo puikiai pasinaudoję šeimininkų žaidėjai įgijo dvylikos taškų pranašumą, tačiau nuo antrojo ketvirčio pradžios “Pieno žvaigždės – Miau” ekipos krepšininkai susiėmė ir ėmė po truputį mažinti skirtumą. Ketvirto kėlinio pabaigoje abi komandos žaidė taškas į tašką, ko pasekoje buvo žaidžiamas pratęsimas. Tačiau ir per jį ekipos nesugebėjo išsiaiškinti, kuri stipresnė, todėl šioms rungtynėms prireikė ir antrojo pratęsimo. Pergalę savo rankose jau turėjo svečiai, tačiau likus žaisti vienuolikai sekundžių šeimininkai surengė ataką, o jos pabaigoje T.Jančauskas paleido neįtikėtiną metimą iš trijų taškų zonos, kuris atnešė jo komandai pergalę minimaliu skirtumu. 71:70 (17:5, 10:13, 13:20, 12:14, 6:6, 13:12).

Nors pirmieji savo taškų sąskaitą atidarė svečiai, tačiau netrukus šeimininkų krepšininkai pelnė keturis taškus iš eilės ir įgijo dviejų taškų pranašumą. Vėliau T.Žūtauto taiklus dvitaškis metimas su pražanga išlygino rezultatą, tačiau proga jį persverti svečių krepšininkas nepasinaudojo. Į tai KK “Snaiperiai” atsakė sausa atkarpa 9:0, kurios metu “Pieno žvaigždės – Miau” ekipos žaidėjų puolimas ir gynyba atrodė tragiškai. Šis spurtas leido šeimininkams pirmauti devynių taškų skirtumu. Į šią atkarpą svečiai sugebėjo atsakyti vos vienu taikliu baudos metimu, po kurio sekė dar keturi iš eilės aikštės šeimininkų taškai, leidę jiems įgyti dvylikos taškų persvarą. 17:5.

Antrasis kėlinukas svečiams jau buvo daug sėkmingesnis, ko pasekoje skirtumas tarp komandų sumažėjo. Jau kėlinuko pradžioje “Pieno žvaigždės – Miau” ekipos žaidėjai pelnė penkis taškus iš eilės ir sumažino atsilikimą iki septynių taškų, tačiau šeimininkai neliko pėsti ir atsakė į tai pelnydami keturis taškus be varžovų atsako. Kiek vėliau žaidimas klostėsi vangokai, abi komandos kurį laiką nepelnė taškų, kol svečiai sužaidė atkarpą 5:1 ir sumažino deficitą iki septynių taškų. Toliau sekė taiklus KK “Persvaros” žaidėjo G.Šerniaus dvitaškis metimas, kurį V.Fominas atsakė trimis taikliais baudos metimais. Kėlinuko pabaigoje tolimą metimą pataikė B.Narbutas, kurio dėka, skirtumas tarp komandų prieš ilgąją pertrauką buvo devyni taškai. 27:18.

Antrosios rungtynių pusės pradžia buvo itin sėkminga svečių krepšininkams. Jie, jau pirmosiomis trečiojo ketvirčio minutėmis surengė spurtą 8:2, kurio dėka skirtumas tarp komandų sumažėjo iki trijų taškų. Į tai šeimininkai atsakė taikliu dvitaškiu metimu, tačiau iškart po jo svečiai pelnė dar keturis taškus iš eilės ir sumažino atsilikimą iki minimumo. KK “Snaiperius” gerokai į priekį truktelėjo taiklūs B.Bilskio ir O.Sarpaliaus tritaškiai metimai, po kurių šeimininkai turėjo septynių taškų persvarą. Po šių taiklių metimų “Pieno žvaigždės – Miau” pelnė penkis taškus iš eilės ir sumažino deficitą iki dviejų taškų. Kėlinuko pabaigoje abi ekipos apsikeitė rezultatyviomis atakomis ir skirtumas tarp komandų nepakito. 40:38.

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje abi ekipos apsikeitė rezultatyviomis atakomis, po kurių svečiai sužaidė atkarpą 4:2 ir pagaliau išlygino rezultatą. Į tai KK “Snaiperiai atsakė keturiais taškais iš eilės ir įgijo keturių taškų pranašumą, tačiau “Pieno žvaigždės – Miau” neliko stovėti vietoje ir netrukus vėl išlygino rezultatą. Toliau aikštės šeimininkai vėl išsiveržė į priekį dviejų taškų skirtumu, tačiau du taiklūs T.Žūtauto baudos metimai eilinį kartą išlygino rezultatą. Pačioje kėlinuko pabaigoje abi ekipos dar apsikeitė taikliais dvitaškiais metimais, todėl rezultatas išliko lygus ir komandoms teko žaisti pratęsimą. 52:52.

Pirmojo pratęsimo metu komandoms nepavyko išsiaiškinti sąntynkių. Pratęsimo pradžioje į priekį penkių taškų skirtumu pabėgo svečiai, tačiau netrukus šeimininkai spurtavo 6:0 ir įgijo minimalų pranašumą. “Pieno žvaigždės – Miau” ekipos žaidėjas T.Žūtautas stojo mesti dviejų baudos metimų, tačiau tik vienas buvo taiklus, ko pasekoje ekipoms prireikė dar vieno pratęsimo. Antrojo pratęsimo pradžioje abi komandos taškus rinko vangiai, tačiau praėjus porai jo minučių KK “Snaiperiai” pirmavo trijų taškų skirtumu. Netrukus svečių žaidėjai surengė spurtą 8:0 ir atrodė, jog penkių taškų pranašumas yra pakankamas pasiekti pergalei, tačiau šeimininkai parodė kovingumą ir sugebėjo sumažinti deficitą iki dviejų taškų. Likus žaisti vienuolikai sekundžių šeimininkai rengė ataką ir atrodė, jog nieko gero nebebus, tačiau likus žaisti vienai sekundei T.Jančauskas išmetė tolimą metimą, kuris buvo taiklus ir atnešė KK “Snaiperiams” pergalę rezultatu 71:70.

Po rungtynių nugalėtojų treneris Laisvydas Gudaitis kalbėjo: ” Pergalę nulėmė T.Jančausko metimas. Aišku, dar pasisekė, kad rungtynių pabaigoje varžovai, tiksliau vienas žaidėjas netaikliai mėtė baudas, kas mums leido dar kabintis už pergalės. Rungtynių pradžią pradėjome pakankamai agresyviai, aktyviai, bet antroje rungtynių pusėje “perdavėme” varžovams iniciatyvą ir po to išsilygino žaidimas ir prireikė net dviejų pratęsimų. Žinoma, džiugu, kad iškovojome pergalę”.

Pralaimėtojų treneris Mantvydas Balčiūnas dalinosi mintimis:
” Rungtynės buvo įtemptos, nors mums jos didelės reikšmės ir neturėjo, galbūt todėl didžiąją jų dalį ir atsilikinėjome. Dar reikia paminėti mūsų prastą pataikymą, kai, pavyzdžiui, net penki iš eilės mesti metimai antrame kėlinuke nelietė lanko. Antroje rungtynių pusėje susiėmėme ir šiek tiek “aptvarkėme” reikalus. Žaisti pratęsimus buvo labai smagu, o visokiems “puvėkams” tai buvo puiki patirtis žaidžiant paskutinėmis sekundėmis, tik gaila, kad pralaimėjome po lemiamo metimo. Mes mėgstam “pūti”, o ypač vienas žaidėjas (pavardės neminėsiu). Taigi, netaiklūs baudos metimai lemiamu rungtynių momentu ir nesugebėjimas atsikovoti kamuolio po netaiklaus metimo lemiamoje atakoje mums kainavo pergalę. Žinoma, norėjosi laimėti, tačiau čia tragedijos nėra, niekas nepasikeitė”.

KK “Snaiperiai”:
O.Sarpalius 21 (14 atk.kam.), T.Jančauskas 18 (13 atk.kam.), A.Stanevičius 6 taškai.

“Pieno žvaigždės – Miau”:
T.Žūtautas 26 (36 naud., 13 atk.kam., 10 išprov.praž.), M.Stonkus 15 (25 naud., 5 išprov.praž.), V.Fominas 9 (6 rez.perd., 7 išprov.praž.) taškai.

Įvertink!

5 žvaigždučių vertinimas yra jums iš kairės pusės, o 1 žvaigždutės vertinimas - dešinėje.

Vidurkis: 0 / 5. Vertinimų skaičius: 0

Dar nėra vertinimų

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *