Komandos 2012-2013 sezono startas – prasčiausias per visą klubo istoriją

“Krepsininkas.net” komanda (seniau vadinosi KK Snaiperiai) Kauno krepšinio lygoje rungtyniauja jau septintą sezoną (nuo 2006 metų), tačiau tokio prasto starto, kaip šio sezono, dar nėra turėjusi. Per pirmąsias dvi varžybas komanda patyrė du triuškinančius pralaimėjimus, po kurių praleistų/įmestų taškų santykis yra net -112.

Tokį prastą komandos startą pagrinde nulėmė šios priežastys:

Iš praėjusio sezono komandoje liko tik 3 žaidėjai, iš kurių tik vienas karts nuo karto patekdavo į startinę sudėtį. Į komandą įsilieję nauji žaidėjai turi labai mažai arba išvis neturi varžybinės patirties ir būtent tai yra esminis nekokybiško žaidimo faktorius, nes kad ir koks bebūtų KKL C lygos lygis, norint žaidėjui sėkmingai rungtyniauti yra reikalinga 5×5 varžybų patirtis.

Žaidėjai, kurie nėra “praėję” komandinio žaidimo pradžiamokslio blaškosi aikštelėje, nesugeba priimti reikiamų sprendimų reikiamoje situacijoje, o kartais netgi “slapstosi” aikštelės kraštuose vengdami priimti kamuolį ir imtis iniciatyvos, o galiausiai priėmę kamuolį labai dažnai klysta ir “dovanoja” jį priešininkams, nes nemato bendro varžovų išsidėstymo gynyboje vaizdo, perdavimus atlieka per daug akivaizdžius ir nuspėjimus bei per vėlai ir per silpnus.

Gynyboje vaizdas dar prastesnis. Jauni žaidėjai vengia fizinio kontakto su vyresniais, fiziškai stipresniais varžovais ir juos pakankamai lengvai “praleidžia” po krepšiu, o būtent ten ir yra geriausia vieta pelnyti lengviausius taškus. Tą patį būtų galima pažymėti ir apie kovą dėl atšokusių kamuolių. Norint “nusiimti” kamuolį reikia tinkamai atsitverti savo varžovą, kas be intensyvaus fizinio kontakto sunkiai įsivaizduojamas dalykas.

Kiek stabiliau komandoje kol kas sugeba rungtyniauti tik naujasis komandos kapitonas, Deividas Matusevičius, kuris 2010 metais yra sudalyvavęs ir “Krepsininkas.net” vardo vasaros stovykloje. Jo naudingumo koeficientas po dviejų varžybų +16.

Tad, kad pagerinti komandos žaidimo kokybę teks įdėti išties nemažai pastangų ir kantrybės, nes žaidėjams neturint komandinio žaidimo pradžiamokslio, naujus įgūdžius išugdyti per pakankamai trumpą laiką nėra taip paprasta. Kita vertus, šio klubo misija ir yra sudaryti galimybes jauniems žaidėjams mokytis komandinio žaidimo paslapčių ir tapti geresniais krepšininkais, kad ir kokiame lygyje jie rungtyniautų.

“Krepsininkas.net” projekto fanų galime kol kas tik atsiprašyti už tokį nesolidų komandos žaidimą ir pažadėti, jog stengsimės kuo greičiau pagerinti žaidimo kokybę bei tinkamai atstovauti šio, žinomo visoje Lietuvoje, projekto vardą.

Įvertink!

5 žvaigždučių vertinimas yra jums iš kairės pusės, o 1 žvaigždutės vertinimas - dešinėje.

Vidurkis: 0 / 5. Vertinimų skaičius: 0

Dar nėra vertinimų

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *