Pikenrolas (pick & roll) – tai toks krepšinio 2×2 žaidimo elementas, kuriuo siekiama susikurti palankesnę situaciją atakai. Dažniausiai pikenrolą atlieka 1-2 pozicijos žaidėjai su 4-5 pozicijos žaidėjais. Paprasčiau kalbant gynėjai su puolėjais.

Pikenrolas – populiarus krepšinio elementas

Pikenrolas yra pakankamai dažnai naudojamas krepšinio žaidimo elementas, todėl jį išmanyti privalo kiekvienas krepšininkas. Pikenrolo baigties variantų yra pakankamai daug. Tad šio žaidimo elemento atlikimo sėkmė priklauso nuo to, kaip du žaidėjai sugeba priimti geriausią sprendimą konkrečioje situacijoje ir kaip meistriškai gali atlikti jo užbaigimą.

Pikenrolas – pateikiame keletą krepšinio pamokų ir pavyzdžių

Pikenrolo meistrai

Lietuvis krepšininkas, kurį būtų galima įvardinti kaip pikenrolo meistrą tai būtų neabejotinai Šarūnas Jasikevičius. Šis legendinis gynėjas, o dabar vienas geriausių Europos krepšinio trenerių, buvo puikiai įvaldęs šį krepšinio elementą. Dažniausiai po puolėjo užtvaros gynėjas atakuodavo iš vidutinio nuotolio arba atlikdavo alley op perdavimą užtvarą pastačiusiam aukštaūgiui.

Iš dabartinių Lietuvos krepšininkų kaip pikenrolo specialistus, ko gero, būtų galima įvardinti Mantą Kalnietį ir Luką Lekavičių. Tiesa, šie gynėjai pikenrolą dažniausiai yra linkę užbaigti prasiveržimu arba flauteriu.

Pikenrolas NBA lygoje

pikenrolas

Tuo tarpu NBA lygoje gerų pikenrolų meistrų yra labai daug. Visų pirma dėl to, kad šis krepšinio elementas ten ypatingai dažnai yra naudojamas. Vieną iš tokių krepšininkų būtų galima įvardinti Stephen Curry, kuris dažnu atveju 2×2 žaidimo epizodus yra linkęs užbaigti perdavimais įkertantiems į baudos aikštelę žaidėjams.

Įvertink!

5 žvaigždučių vertinimas yra jums iš kairės pusės, o 1 žvaigždutės vertinimas - dešinėje.

Vidurkis: 2.9 / 5. Vertinimų skaičius: 13

Dar nėra vertinimų

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *