Lietuviai mėgsta skaičiuoti pinigus. Ypatingų kitų. Tad ir mes nebūsime išimtis ir šįkart paskaičiuosime kiek per mėnesį uždirba brangiausias krepšininkas lietuvis – Jonas Valančiūnas.

Jono Valančiūno atlyginimas NBA lygoje 2012-2015 metais

Jonas Valančiūnas NBA lygoje rungtyniauja nuo 2012 metų. Būtent taip metais vidurio puolėjas iš Lietuvos sudarė 4 metų sutartį su Toronto Raptors krepšinio komanda. Kanados krepšinio klubas tąkart krepšininkui sutiko mokėti 15,2 milijonus dolerių už minėtą laikotarpį. Taigi krepšininkas per mėnesį vidutiniškai uždirbdavo 318 750 dolerių.

Jono Valančiūno alga NBA lygoje 2016-2019 metais

2015 metais Toronto Raptors krepšinio klubas pratęsė kontraktą su lietuviu dar 4 metams (2016-2019). Šįkart kontrakto dydis ir tuo pačiu mėnesinė alga išaugo labai ženkliai. Jonas Valančiūnas už minėtą laikotarpį uždirbs 64 milijonus dolerių. Taigi, vidutinė mėnesio alga yra 1,33 milijono dolerių.

Tai išties įspūdingas atlyginimas, tuo labiau, kad Jonas Valančiūnas treniruojasi ir rungtyniauja su Toronto Raptors ne ištisus metus, o tik 9-10 mėnesių per metus. Tiesa, reikia pažymėti ir tai, jog Jungtinėse Amerikos Valstijose yra labai dideli mokesčiai, tad maždaug pusę atlyginimo sumos reikia paskirti valstybės iždui.

Jonas Valančiūnas – brangiausias Lietuvos krepšininkas

Taigi, pasirašęs antrąjį kontraktą su Toronto Raptors klubu, Jonas Valančiūnas tapo brangiausiu visų laikų Lietuvos krepšininku. Tikėtina, kad pasibaigus dabartiniam kontraktui Jonas Valančiūnas pretenduos į dar didesnę sumą. Tuo labiau, kad krepšininko žaidimo kreivė vis dar kyla į viršų, o ir amžius dar jaunas (gimimo data: 1992 m. gegužės 6 d).

Brangiausi Lietuvos krepšininkai rungtyniavę NBA lygoje:

1. Jonas Valančiūnas. Didžiausia mėnesio alga – 1,33mln dolerių. Primename, kad Jonas Valančiūnas per 4 metus uždirbs 64 milijonus dolerių.

2. Žydrūnas Ilgauskas. Didžiausia mėnesio alga – 972tūkst. dolerių.

Daugiausiai iki Jono Valančiūno NBA lygoje buvo uždirbęs Žydrūnas Ilgauskas. 1998-2004 metų sezonų kontraktas su „Cavaliers” komanda siekė 70,9 mln. dolerių. Taigi, kontraktą išdalinus į mėnesius, Žydrūno Ilgausko mėnesinė alga siekė 972tūkst. dolerių.

2005 metais Ž.Ilgauskas dar kartą pratęsė kontraktą su Clevlendo komanda, kurio vertė buvo 55 mln. dolerių. Kontrakto trukmė – 5 metai.

2010-2011 metais vienas aukščiausių visų laikų Lietuvos krepšininkas dar atstovavo Majamio „Heat“ klubą, tačiau jo alga šioje komandoje buvo labiau simbolinė (lyginant su ankstesniais sezonais). Jis per tuos metus uždirbo apie 1 milijonų dolerių. Visgi, tuo metu jam ne algos dydis buvo prioritetas, o galimybė iškovoti NBA čempionų titulą. Deja jam to padaryti nepavyko. Tiesa, jau kitais metais jo buvusiam ilgamečiam bendraklubiui Lebronui Jamesui pavyko atvesti Majamio komandą iki nugalėtojų trofėjaus.

3. Arvydas Sabonis. Didžiausia mėnesinė alga – 833tūkst. dolerių.

Garsiausias Lietuvos krepšininkas Arvydas Sabonis NBA lygoje praleido 7 metus. Visus juos praleido Portland Trail Blazers komandoje, tačiau buvo pasirašęs kelis atskirus kontraktus su šiuo klubu. Brangiausias buvo sudarytas 1999 metais. Pagal šią sutartį per tris metus vidurio puolėjas uždirbo 30,4 mln. dolerių. Vidutiniškai per mėnesį – 833tūkst. dolerių.

4. Linas Kleiza. Mėnesinė alga – 416tūkst. dolerių.

Linas Kleiza pirmąjį savo kontraktą sudarė su Denver Nuggets komanda, tačiau pelningiausia buvo 2010 metais su Raptors klubu pasirašyta sutartis. 4 metų kontrakto vertė siekė 20 milijonų dolerių. Mėnesinė alga – 416tūkst. dolerių.

5. Darius Songaila. Mėnesinė alga – 383tūkst. dolerių.

Darius Songaila tai dar vienas Lietuvos krepšininkas, kuris rungtyniaudamas NBA lygoje susižėrė nemažą sumą pinigų. 2006 metais su „Wizards” klubu sudaryta 5 metų kontrakto vertė – 23 mln. dolerių. Nors krepšininkas dar žaidė keliose NBA komandose, tačiau Wizards klubas jam išmokėjo pačią solidžiausią algą. Mėnesinė alga – 383tūkst. dolerių.

Įvertink!

5 žvaigždučių vertinimas yra jums iš kairės pusės, o 1 žvaigždutės vertinimas - dešinėje.

Vidurkis: 3 / 5. Vertinimų skaičius: 2

Dar nėra vertinimų

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *