Keturgubas dublis – 4 dviženkliai skaičiai keturiose statistikos kategorijose. Tokius rodiklius pasiekti pavyko vos keturiems krepšininkams per visą NBA istoriją. Tiksliau nuo 1973 metų, nes būtent nuo to sezono pradėta skaičiuoti žaidėjų blokuotus metimus ir perimtus kamuolius. Tad žinant faktą, kad tokie žaidėjai kaip Wiltas Chamberlainas, Oskaras Robertsonas ar Billas Russellas NBA lygoje siautė dar iki 1973 metų, tai visgi tikėtina, kad žaidėjų pasiekusių keturgubą dublį skaičius NBA lygoje turėtų būti didesnis.

Garsusis ketvertukas:

Nate’as Thurmondas ( „Chicago Bulls“) – 22 tšk., 14 atk. kam., 13 rez. perd., 12 bl.

Gera gynyba garsėjęs krepšininkas oficialiai pirmasis pasiekė keturgubą dublį NBA lygoje. 1974 m. jo komanda po pratęsimo palaužė „Atlanta Hawks“. Tai buvo pirmosios krepšininko rungtynės po to, kai jis po 11 sezonų „Warriors“ klube persikėlė į Čikagą. Po šio mačo N. Thurmondas net neįtarė apie tokį didelį pasiekimą ir apie tai sužinojo tik kitą rytą. Nepaisant to, kad tokiu pasiekimu pradėjo naują sezoną, atletui likusi sezono dalis nesiklostė taip sėkmingai. Jis pasiekė 7,9 tšk. ir 11,3 atk. kam. vidurkius tame sezone.

Alvinas Robertsonas („San Antonio Spurs“) – 20 tšk., 11 atk. kam., 10 rez. perd., 10 per. kam.

Vienintelis krepšininkas sąraše, kuris keturgubą dublį pasiekė turėdamas dviženklį skaičių perimtų kamuolių statistikos kategorijoje. Jam tai pavyko padaryti rungtyniaujant jau antrajame savo sezone NBA lygoje. Ar tai ne puikus būdas pranešti lygai apie save? Ne veltui gynėjas tą patį sezoną (1985-86 m.) tapo geriausiu besiginančiu ir labiausiai patobulėjusiu NBA žaidėju.

Hakeemas Olajuwonas („Houston Rockets“) – 18 tšk., 16 atk. kam., 10 rez. perd., 11 bl.

Legendinis NBA centras, Hakeemas Olajuwonas, visą karjerą buvo varžovų siaubas po krepšiu. Tačiau tokio košmaro, kokį 1990 metais patyrė Milvokio krepšininkai, nenorėtų patirti niekas. Jie buvo tiesiog negailestingai sutriuškinti, o dukart NBA čempionas dominavo abejose aikštės pusėse. Beje, priešininkų gretose rungtyniavo ir minėtasis A. Robertsonas. Nigerijoje gimęs H. Olajuwonas galėjo keturgubą dublį pasiekti ir anksčiau, tačiau tada jam pritrūko vos vieno rezultatyvaus perdavimo.

Davidas Robinsonas („San Antonio Spurs“) – 34 tšk., 10 atk. kam.,  10 rez. perd., 10 bl.

Deividas Robinsonas tuo metu buvo savo karjeros viršūnėje ir jam šį nepaprastą keturgubą dublį pavyko pasiekti 1994 metais. Tai yra paskutinis atliktas keturgubas dublis iki šiol.

Clyde’as Drexleris buvo arti keturgubo dublio

1996 metų Lapkričio 1 dieną Clyde’as Drexleris buvo labai arti keturgubo dublio. 34 metų krepšininkas pelnė 25 taškus, atkovojo 10 kamuolių, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 10 kamuolių.

Įvertink!

5 žvaigždučių vertinimas yra jums iš kairės pusės, o 1 žvaigždutės vertinimas - dešinėje.

Vidurkis: 1 / 5. Vertinimų skaičius: 1

Dar nėra vertinimų

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *