Laurynas Birutis – 213cm ūgio Lietuvos krepšininkas, kuris šiuo metu atstovauja Šiaulių krepšinio klubą. 20-metis krepšininkas (gimimo data: 1997-08-27) yra ne tik naudingiausias Šiaulių komandos žaidėjas, bet ir visos Lietuvos krepšinio lygos (LKL). Po 22 sužaistų 2017-2018 metų sezono varžybų Laurynas Birutis vidutiniškai renka net po 18,7 naudingumo balo.

Įspūdingą pasirodymą Laurynas Birutis sukūrė LKF Karaliaus Mindaugo taurės 2018 ketvirtfinalio varžybose prieš Kauno Žalgirį. Krepšininkas prieš pajėgiausią Lietuvos krepšinio klubą pelnė net 35 taškus (14/22 dvitaškiai) ir atkovojo 11 atšokusių kamuolių.

Panašu, kad kad kitame sezone Laurynas Birutis jau gins Kauno Žalgirio garbę. Būtent su šiuo klubu krepšininkas turi ilgalaikę sutartį, kurią sudarė dar 2014 metais. Laurynas Birutis jau buvo Kauno Žalgirio klubo nariu. Tiesa, ne pagrindinės, o dublerinės komandos, kuri rungtyniauja NKL lyga. Krepšininkas žaidė itin sėkmingai ir NKL čempionate buvo nepralenkiamas pagal naudingumo balus (vid. 25,9), atkovotus kamuolius (vid. 9), o pagal pelnytus taškus buvo trečias (vid. 17,4). Pasibaigus NKL sezonui 2017 metais krepšininkas dar spėjo sužaisti kelias varžybas Prienų-Birštono „Vytautas“ klubo sudėtyje.

Laurynas Birutis – Lietuvos krepšinio rinktinė

Laurynas Birutis jau nuo 15 metų atstovauja Lietuvos jaunimo krepšinio rinktines. Europos U20 krepšinio čempionate buvo vienas iš Lietuvos U20 rinktinės lyderių. Taip pat Laurynas Birutis jau patenka ir į Lietuvos vyrų nacionalinės krepšinio rinktinės kandidatų sąrašą. Ateityje Jonas Valančiūnas ir Laurynas Birutis turėtų sudaryti itin rimtą mūsų rinktinės priekinę liniją.

Laurynas Birutis NBA

Itin sparčiai tobulėjančiu krepšininku domisi ir NBA klubai. Labai tikėtina, kad Laurynas Birutis ankščiau ar vėliau pravers ir NBA lygos duris. Perspektyvus Lietuvos vidurio puolėjas jau yra dalyvavęs Denver Nuggets treniruočių stovykloje.

DraftExpress interviu su Laurynu Biručiu

Lauryno Biručio karjera:

2015/2016 – Kauno Žalgirio dubleriai.
2016/2017 – Kauno Žalgirio dubleriai.
2017 – Prienų-Birštono „Vytautas“.
2017/2018 – Šiaulių “Šiauliai”.

Beje, legendinis Šiaulių krepšinio klubo žaidėjas Sigitas Birutis yra Laurynu tėtis. Laurynas Birutis jau praaugo savo tėtį ūgio prasme. Sigitas Birutis yra 204cm ūgio, kai tuo tarpu Laurynas – 213cm. Panašu, kad pranoks ir pasiekimais, nes Lauryno puolimo judesių arsenalas jau dabar yra kur platesnis negu buvo jo tėčio.

Įvertink!

5 žvaigždučių vertinimas yra jums iš kairės pusės, o 1 žvaigždutės vertinimas - dešinėje.

Vidurkis: 5 / 5. Vertinimų skaičius: 1

Dar nėra vertinimų

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *