Su jaunais krepšininkais darbuojamės jau eilę metų ir norime pasidalinti patarimais. Didžioji dalis jaunų sportininkų daro tas pačias klaidas, kurios gali nulemti ar taps jie profesionaliais žaidėjais ar ne. Tad tie kurie tokių tikslų į svajonių – rekomenduojame atkreipti dėmesį į išvardintus patarimus.

Tikėjimas ir pasitikėjimas

Reikėtų pradėti nuo to, jog jaunas krepšininkas ne tik turi norėti, svajoti, bet ir tikėti savo galimybėmis. Jeigu netikite savo galimybėmis, tai ir šansų tą pasiekti taip pat neturite. Taigi itin tikėti ir pasitikėti savimi, jog jūs galite įgyventinti savo svajonę ir atkakliai to siekti.

Veiksmų planas

Norint judėti į priekį, turite gebėti susidaryti veiksmų planą, pagal kurį galite nuosekliai tobulėti. Individualios treniruotės, komandinės treniruotės, stovyklos, įvairių trenerių patarimai. Kuo šis procesas sklandesnis, pastovesnis ir tikslesnis, tuo jis sparčiau artėsite link savo tikslo.

Spartą vertinkite realistiškai

Neprisigalvokite iliuzijų, kad progresas įvyks akimirksniu. Šiame kelyje bus daug pakilimų ir daug nusivylimų. Svarbiausiai savo veiksmų planą vertinti realistiškai ir apart galutinio tikslo dar „matyti“ ir savo tarpines tobulėjimo stoteles, kurias turite galimybių pasiekti artimiausiu metu.

Disciplina

Profesionalus krepšinis jau savaime reikalauja griežtos disciplinos. Svarbu ne tik nuoseklus treniruočių procesas, bet ir tinkama mityba, pilnavertiškas poilsis po fizinių krūvių ir tt.

Motyvacija

Norint pasiekti tikslą, reikia treniruočių procese atiduoti visas savo jėgas bei išlaikyti maksimalią koncentraciją į tai, ką darote konkrečiu metu. Jeigu jus kaskart reikia versti iš savęs spausti viską ką galite – tikslą pasiekti bus sunku. Motyvacijos sportuoti maksimaliai treniruotės metu turite atrasti iš savęs (savo vidaus).

Pamirškite konkurenciją

Vietos po saulę visiems užteks. Nesiekite būti geresniu už kažką, siekite būti geresniu už vakarykštį save. Tuo tarpu sureikšminimas tarpusavio konkurencijos žaidėjų tarpe tik sukelia neigiamus vidinius pojūčius, o tai visiškai nepadeda jums siekti savo tikslo.

Svarbi kiekviena detalė

Krepšinyje, kaip ir bet kuriame kitame sporte, nesvarbių detalių nebūna. Analizuokite savo žaidimą, šalinkite klaidas, ištobulinkite kiekvieną savo krepšinio žaidimo elementą. Iš kiekvienos mikrodvikovos ir susideda krepšinis. Pvz gebėjimas tinkamai atsitverti varžovą, atsidengti, priimti kamuolį ir tt.

Krepšinis – kontaktinis ir komandinis žaidimas

Nepamirškite šių dviejų dalykų. Krepšinis – kontaktinis ir komandinis žaidimas. „Minkštiems“ ir savanaudžiams šiame sporte yra sudėtinga pasiekti aukštų rezultatų. Nesivadovaukite tam tikrų NBA žvaigždžių pavyzdžiais. Lietuvos, Europos krepšinyje vertinimi tie žaidėjai, kurie nevengia fizinio kontakto ir puikiai išmano komandinio žaidimo subtilybes.

Visada tik į priekį

Niekada nenuleiskite rankų, kad ir kokia nesėkmė įvyktų. Nusivylimas jums nepadės pasiekti tikslo. Tiesiog padarykite išvadas, tobulėkite ir kitą kartų tų pačių klaidų stenkitės nekartoti. Procesas ir yra gyvenimas, tad kokias emocijas generuosite, nuo to priklausys ir jūsų savijauta bei rezultatai.

Krepšinis tai tik žaidimas

Gerbkite save ir savo varžovą. Nedarykite specialių veiksmų, kurie gali išaukti kito žaidėjo fizinę traumą ar psichologinį pažeminį. Būkite garbingi, krepšinis tai tik žaidimas.

Įvertink!

5 žvaigždučių vertinimas yra jums iš kairės pusės, o 1 žvaigždutės vertinimas - dešinėje.

Vidurkis: 3 / 5. Vertinimų skaičius: 4

Dar nėra vertinimų

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *