Krepšinio bateliai – pagrindinis krepšininko žaidimo atributas bei įrankis. Jeigu krepšinio kamuolį pavyksta pačiupinėti ne kiekvieną akimirką, tai su kojomis darbas atliekamas non stop. Tad akivaizdu, kad tinkamas krepšinio batų pasirinkimas yra svarbus sprendimas.

Geriausi krepšinio bateliai tau

Geriausi krepšinio bateliai tau yra tie, kurie geriausiai tinka tavo pėdos struktūrai bei žaidimo pobūdžiui. Visgi, pagrindinė klaida renkantis krepšinio kedus yra ta, kai tai daroma dėl išorinės jų išvaizdos ar dėl to, kad draugas tokius nusipirko.

Reikėtų suprasti, kad kiekvieno žmogaus pėda yra unikali ir tai kas tinka vienam, visiškai gali netikti kitam. Dėl šios priežasties pirmiausiai reikia skirti laiko ir dėmesio tokios krepšinio avalynės paieškai, kurioje jūsų pėda jaustųsi komfortabiliai, stabiliai ir tuo pačiu neapribotų jūsų judesių aikštelėje. Šiuolaikiniame krepšinyje staigumas, greitis yra svarbi savybė.

Pėdos diagnostika

Esant galimybei patartume netgi pasidaryti savo pėdos diagnostiką. Pagal ją būtų galima pasigaminti unikalius padukus ir būtent juos naudoti vietoj standartinių, kurie štampuojami tuo pačiu principu visiems. Visgi, dėl stuburo, klubo ar kelio sąnarių deformacijos gali skirtis ir pėdų išlinkimai. Tai yra to pačio žmogaus gali skirtis viena pėdos išlinkimas nuo kitos. Tuomet specialiai pritaikyti padukai yra būtini. Kitu atveju griaučių ir raumenų disbalansas su laiku tik didės.

Tinkami krepšinio bateliai sumažina traumos tikimybę

Tinkami krepšinio bateliai sumažina ir atsitiktinės traumos aikštelėje tikimybę. O tai yra labai svarbus faktorius tiek jaunam, tiek mėgėjui, tiek profesionalui. Tad šio svarbaus aspekto reikia nepamiršti renkantis avalynę.

  • Dėl netinkamos pėdos atramos padidėja rizika patirti achilo sausgyslės trauma. Dėl šios priežasties reikia rinktis kedus, kuriuose yra pado amortizacijos technologija suteikianti minkštą ir patogią atramą. Ji užtikrina didesnį stabilumą ir pernelyg stipriai neįtempia blauzdos dvilypio raumens.
  • Taip pat renkantis krepšinio batus labai svarbu atsižvelgti ar avalynė turi gerą sukibimą su danga. Jei sukibimas prastas, padas kietas ir batelis “verčia” pėdą ant šono, tuomet padidėja tikimybė patirti pėdos, čiurnos ar kelio traumas.

Krepšinio batelių pasirinkimas pagal poziciją

Mokslininkų teigimu, gynėjai, staigūs žaidėjai turėtų rinktis žemesnio aulo krepšinio batelius. Tuo tarpu puolėjai, aukšti, didesnės fizinės masės ir jėgos krepšininkai turėtų rinktis aukštesnio profilio kedus.

Dar keletas patarimų

Įvertink!

5 žvaigždučių vertinimas yra jums iš kairės pusės, o 1 žvaigždutės vertinimas - dešinėje.

Vidurkis: 5 / 5. Vertinimų skaičius: 1

Dar nėra vertinimų

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *