Lietuvos krepšininkai sąrašą pradėsime nuo šiuo metu geriausių mūsų šalies žaidėjų. Tai yra nuo tų, kurie sudaro nacionalinę Lietuvos krepšinio rinktinę. Visgi, būtent šie atletai esamuoju laiku ryškiausiai reprezentuoja Lietuvą užsienyje.

Lietuvos krepšininkai – geriausi šiuo metu

  • Jonas Valančiūnas. Pagrindinis Lietuvos krepšinio rinktinės vidurio puolėjas. Krepšininkas jau kuris laikas yra įsitvirtinęs stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje – NBA. Karjerą JAV lygoje Jonas pradėjo 2012 metų.
  • Domantas Sabonis – žaidėjas, kuris vis stipriau jaučiasi tiek Lietuvos komandoje, tiek ir už Atlanto. NBA lygos duris krepšininkas pravėrė 2016 metais.
  • Donatas Motiejūnas – prieštaringai dėl savo sprendimų vertinamas žaidėjas, tačiau tai nemažina jo, kaip krepšininko talento ir gebėjimų. Vyr. trenerio sprendimu 213cm ūgio puolėjas nėra kviečiamas į rinktinę, tačiau akivaizdu, kad yra vertas joje būti.

Krepšinio legendos – geriausi visų laikų Lietuvos krepšininkai

Krepšinis Lietuvoje pirmuosius žingsnius žengė 1920 metais, o 1937 metais Lietuvos krepšinio rinktinė tapo Europos čempionais. Šitą triumfą šalies rinktinė pakartojo 1939 metais, o jos lyderiu buvo Pranas Lubinas.

  • Pranas Lubinas – pirmoji Lietuvos krepšinio žvaigždė, kuri spindėjo ne tik mūsų šalyje, Europoje tačiau ir Amerikos žemyne.
  • Modestas Paulauskas – garsiausias Lietuvos krepšininkas 1960-1980 metų tarpsnyje. Jauniausias visų laikų Europos čempionato (1965) naudingiausiu žaidėju. Juo tapo būdamas vos 20-ties metų amžiaus.
  • Šarūnas Marčiulionis – pirmasis Lietuvos krepšinio žaidėjas, kuris pravėrė NBA lygos duris. Stipriausioje krepšinio lygoje rungtyniavo nuo 1989 iki 1996 metų.
  • Arvydas Sabonis – laikomas geriausiu visų laikų Lietuvos krepšininku. Tokį titulą užsirekomendavo dėl itin kūrybingo žaidimo, aukšto intelekto ir žinoma puikiai išlavintų krepšinio įgūdžių. 220cm ūgio milžinas buvo pavojingas bet kurioje aikštelės vietoje.
  • Žydrūnas Ilgauskas – kol kas ilgiausiai NBA krepšinio lygoje rungtyniavęs lietuvis (1997-2011). 2007 metais tapo pirmuoju lietuviu, kuris žaidė NBA finale. Tiesa, titulo iškovoti nepavyko. Nors buvo vienas geriausių to laikmečio mūsų šalies žaidėjų, tačiau už Lietuvos krepšinio rinktinę nesužaidė nė vienų oficialių varžybų.
  • Šarūnas Jasikevičius – vienas geriausių visų laikų ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos įžaidėjų. Vienąkart Europos čempionas (2003) bei naudingiausias turnyro žaidėjas ir net 4 kart Eurolygos laimėtojas (2003, 2004, 2005, 2009). 2005 metais buvo pripažintas Eurolygos finalinio ketverto naudingiausiu žaidėju.

Įvertink!

5 žvaigždučių vertinimas yra jums iš kairės pusės, o 1 žvaigždutės vertinimas - dešinėje.

Vidurkis: 3 / 5. Vertinimų skaičius: 2